Wystartowaliśmy w czerwcu 2010   |   W naszym sklepie mamy już ponad 1000 klientów!
strona startowa
O projekcieNasi rolnicyNasze produktyStowarzyszenie
Przyłącz sięJak i gdzie kupić ?Mam pytanieWasze opinie
SKiPOferta dla firmzobacz i przyjedźKONTAKT

  NASZA GAZETKA:
  DOSTAWY PACZKI ODROLNIKA:
  małopolska
  KRAKÓW, TARNÓW
  dostawa paczek wtorki
  Paczki rozwozimy w godz: od 16:00 do 22:00
   pod warunkiem zebrania min 10 paczek
  możesz złozyć zamówienie
  Śląskie
  KATOWICE
  dostawa paczek co drugi wtorek
 
   pod warunkiem zebrania min 20 paczek
  możesz złozyć zamówienie
  mazowieckie
  WARSZAWA
  najbliższa dostawa paczek wiosna 2016 r.
  Zawieszono do wiosny 2016 r
  
  dostępne 0 z 40 paczek
  REGAŁY Z PRODUKTAMI ODROLNIKA:
  małopolska
  RZUCHOWA
  Centrum Produktu Lokalnego
  Rzuchowa 1, tel 603 99 56 10


  czytaj więcej o regałach
  SPOTKASZ NAS:
  .... ....
  .....

  CZY WIESZ ŻE?:
Rolnik może sprzedawać konsumentowi bezpośrednio tj. bez rejestrowania działalności gosp. i płacenia podatków produkty produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
  KOMUNIKATY:


Działka od rolnika - Projekt pilotażowy:
Chcesz mieć własną ekologiczną żywność a nie masz własnego pola i jednocześnie wyznajesz zasadę "żeby napić się piwa nie trzeba kupować browaru"? Szukasz pomysłu na wakacje albo chcesz mieć ekologiczną żywność taniej ? Chcesz poznać zasady produkcji żywności ekologicznej od środka?

Wydzierżaw kawałek działki odrolnika i zostań biofarmersem. To nowy projekt rolnika z Małopolski Jan Czaja.


W ramach 20,15 ha gruntów, znajdujących się pod certyfikacją i nadzorem jednostki certyfikującej COBICO, rolnik chce przeznaczyć 5,70 ha pod uprawy ekologiczne mieszkańcom miast. Przedmiotowa działka wchodzi w skład zespołu dworsko-parkowego i w przeszłości znajdował się na niej ogród warzywniczy, staw rybny, park, zwierzyniec oraz sady tradycyjne.

W ramach projektu przewiduje się ogrodzenie i podzielenie całej działki o łącznej powierzchni 5,70 ha na 100 poddziałek z których każda o powierzchni 5,70 ara tj. 5700 m. kw. zostanie wydzierżawiona osobom chętnym do udziału w projekcie. Każdy chętny może ubiegać się o dzierżawę 1 działki lub kilku - wszystko w miarę możliwości.
Biofarmersi bo tak będą się nazywali dzierżawcy działek będą wspólnie prowadzić podgospodarstwo ekologiczne w którym znajdą się uprawy warzyw, owoców (głównie miękkich), staw rybny, szkółka drzew parkowych i ogród ziołowy. Spośród 5,70 ara 3 ary zostaną przeznaczone pod uprawy jednoroczne zaś pozostałe 2,70 proporcjonalnie pod staw, owoce miękkie, winnice, sad i mały park ze szkółką.

Wiosną 3 ha zaorane, nawiezione obornikiem naturalnym, wybronowane i przygotowane do zasiewu będą czekały na biofarmersów którzy obsieją swoje 3 ary warzywami jednorocznymi wg. uznania.
Pod nieobecność całością opiekował się będzie rolnik. Pod koniec sezonu to co pozostanie z nadprodukcji lub nie zostanie przetworzone przez biofarmersów w małej gospodarskiej przetwórni na soki, konfitury czy dżemy i inne będzie mogło zostać sprzedana pod certyfikatem rolnika. Środki uzyskane ze sprzedaży produktów zostaną podzielone pomiędzy rolnika właściciela gospodarstwa rolnego i biofarmersa.

Przykładowo na 1 arze gruntu można zmieścić ok. 900 szt. selera (w odstępach co 30 cm.) i można je sprzedać w cenie od 2,50 zł do 7 zł /szt. co daje nam od 2250,00 zł do 6300,00 zł

Przez cały sezon biofarmersi będą mogli korzystać z pomocy i wiedzy rolnika w zakresie upraw ekologicznych (czyli nauczą się uprawiać warzywa i owoce lub też hodować zwierzęta), dowiedzą się jak uprawiać i zbierać zioła (opieka zielarki), będą mogli korzystać z małej przetwórni która znajdzie się tuż obok farmy biofarmersów w tym na życzenie z opieki gospodyni która nauczy jak robić domowe przetwory, narzędzi rolniczych takich jak grabki, łopatki, taczki i inne i pola namiotowego.
Koszt całości (w ramach działki 5,70 ara) wynosi 100,00 zł/mc i zwraca się z nawiązką w wyprodukowanych w danym roku warzywach, owocach, rybach i innych produktach.

Warunkiem startu projektu jest wydzierżawienie wszystkich spośród dostępnych 100 działek. Zgłoszenia do udziału w projekcie można nadsyłać do 15 września 2010 r.

Więcej informacji Jan Czaja e-mail: grakh@poczta.onet.pl

gdzie zlokalizowane jest gospodarstwo rolne ?
R E K L A M A
Centrum Produktu Lokalnego
napisz do nas
© Copyright 2010 - 2014 odrolnika.pl All rights reserved.
wspierają nas:
BIOkurier Dziennik Polski Radio Zet Polski Portal Ekologiczny TVP 3 KRAKÓW
TVP INFO teleexpress polski portal mleczarski Gazeta Krakowska Tematy Dnia
Gazeta Krakowska Wiadomości 24 RDN Małopolska Radio Kraków Małopolska Małopolska Polskie Radio PR 1
Wprost RMF Wirtualna Polska Polska Lokalna Dla Handlu
Echo Miasta Portal Spożywczy Dziennik Zachodni Gazeta Gospodarka PPR.pl
Onet.pl Lounge magazyn Dzień Dobry TVN
web stats stat24