Wystartowaliśmy w czerwcu 2010   |   W naszym sklepie mamy już ponad 1000 klientów!
strona startowa
O projekcieNasi rolnicyNasze produktyStowarzyszenie
Przyłącz sięJak i gdzie kupić ?Mam pytanieWasze opinie
SKiPOferta dla firmzobacz i przyjedźKONTAKT

  NASZA GAZETKA:
  DOSTAWY PACZKI ODROLNIKA:
  małopolska
  KRAKÓW, TARNÓW
  dostawa paczek wtorki
  Paczki rozwozimy w godz: od 16:00 do 22:00
   pod warunkiem zebrania min 10 paczek
  możesz złozyć zamówienie
  Śląskie
  KATOWICE
  dostawa paczek co drugi wtorek
 
   pod warunkiem zebrania min 20 paczek
  możesz złozyć zamówienie
  mazowieckie
  WARSZAWA
  najbliższa dostawa paczek wiosna 2016 r.
  Zawieszono do wiosny 2016 r
  
  dostępne 0 z 40 paczek
  REGAŁY Z PRODUKTAMI ODROLNIKA:
  małopolska
  RZUCHOWA
  Centrum Produktu Lokalnego
  Rzuchowa 1, tel 603 99 56 10


  czytaj więcej o regałach
  SPOTKASZ NAS:
  .... ....
  .....

  CZY WIESZ ŻE?:
Rolnik może sprzedawać konsumentowi bezpośrednio tj. bez rejestrowania działalności gosp. i płacenia podatków produkty produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
  KOMUNIKATY:


AKTUALNIE DZIEJE SIĘ:
Spotkanie/sympozjum producentów rolnych z konsumentami

W pierwszą sobotę czerwca (tj. 04 czerwca 2011 roku) odbędzie się spotkanie konsumentów i producentów którego zadaniem jest rozwijanie sprzedaży bezpośredniej w Polsce oraz promocja produktów tradycyjnych.Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Plesnej (Gmina Plesna, Powiat Tarnowski, Woj. Małopolska)

Wstep na spotkanie jest bezpłatny


Festiwal żywności ekologicznej 2011 r.

W pierwszy weekend czerwca gratka dla wszystkich smakoszy - w zespole dworsko-parkowym w Rzuchowej organizowany jest pierwszy Festiwal Żywności Ekologicznej. Jest to jedna z większych w Polsce imprez promujących sprzedaż bezpośrednią oraz zywność ekologiczną. W imprezie udział zapowiedziało już ok 30 producentów żywności wysokiej jakości. Wszystkie prezentowane produkty mozna będzie oczywiscie zakupić. Goscie mogą jednak też liczyć na wiele degustacji.

Na scenie lokalni i nie tylko muzycy beda umilac swoja tworczoscia zwiedzanie terenu wystawy. Najlepsi lokalni kucharze naszego regionu obiecują prezentacje swoich umiejetności. Dzieci bedą mogły popróbować m.in. jak zrobic masło, siać i sadzić rośliny czy piec chleb.

Wstep na festiwal jest bezpłatny i trwa od 10.00 do 18.00 w niedziele

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej www.jarmarkdworski.pl


Projekt odrolnika.pl nominowany do finału konkursu "Laur Gospodarności"

Ze 165 zgłoszonych podmiotów do konkursu "Laur Gospodarności", Kapituła Konkursu nominowała do finału 36 kandydatów (gminy, banki spółdzielcze i inicjatywy wdrażane za pomocą programu LEADER w ramach Lokalnych Grup Działania jak i same Lokalne Grupy Działania).

Projekt odrolnika.pl jako jedyny z małopolski i jeden z dwóch w kraju został nominowany do nagrody "Laur Gospodarności" w kategorii "Inspirujący Projekt Roku".

Laur Gospodarności to prestiżowa nagroda w ramach konkursu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi, nad którym patronat honorowy sprawują Prezydent Rzeczypospolitej, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zwycięzców drugiej edycji poznamy już 4 czerwca podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Laureat kategorii "Inspirujący Projekt Roku" otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł na poszerzenie zakresu realizacji projektu lub jego kontynuację.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej www.laurgospodarnosci.pl


Przyjmujemy zamówienia na produkcję na 2011 r.

W związku z dużym zainteresowaniem z Państwa strony zakupami bezpośrednio od rolnika, a także mając na uwadze szeroką gamę produktów jakimi są Państwo zainteresowani - zwracamy się z prośbą o przesyłanie zleceń produkcji na kolejny rok. Na Państwa zlecenia czekamy do 20 marca 2011 jednak prosimy o ich nadsyłanie w miarę możliwości jak najszybciej z racji tego że nasze zdolności produkcyjne są ograniczone.
O przyjęciu zlecenia decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Nie narzucamy Państwu gatunków warzyw i owoców jakie chcemy produkować - pozostajemy otwarci na Wasze propozycje. Ufamy, że uda nam się wykorzystać niszę i przyjąć zlecenia na produkcję tych mniej popularnych lub zapomnianych gatunków.
Zgłoszenia na produkcję mogą nadsyłać konsumenci finalni (osoby fizyczne) oraz zakłady detaliczne zaopatrujące konsumenta finalnego (hotele, restauracje, kawiarnie, bary, sklepiki osiedlowe i inni).

Łączna powierzchnia jaką chcemy przeznaczyć na produkcję żywności ekologicznej w 2011 r. (w stosunku do tej z 2010 r. - 0,5 hektara) to
od 2 do 6 hektarów.

Pobierz zlecenie produkcji (format DOC)


SKiP-pomysłem na sprzedaż bezpośrednią ?

W związku z dużym zainteresowaniem z Państwa strony nabywaniem produktów rolnych prosto od rolnika z pominięciem pośredników (do zera) informuje, że przygotowujemy spotkanie/konferencję poświęconą rozwojowi takiej formy sprzedaży produktów rolnych.
Zaplanowaną na koniec września konferencję musimy przenieść na początek listopada. Spotkanie odbędzie się w wybranym dniu pomiędzy 5-10 listopada 2010 r. (o czym publicznie poinformujemy na ok tydzień wcześniej).

Ponieważ w Europie funkcjonuje wiele rozwiązań w zakresie sprzedaży bezpośredniej zaś rolnikowi produkuje się najlepiej jeśli wie co ma produkować i w jakiej ilości przy czym jest pewny zbytu - doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem może być model francuski w którym dominuje sprzedaż bezpośrednia oparta o kontraktację. Oznacza to że osoba zainteresowana nabywaniem produktów bezpośrednio od rolnika zleca produkcję określonych owoców, warzyw, nabiału i innych produktów rolnych w określonej ilości konkretnemu producentowi.
Dlatego chcieliśmy zaprezentować Państwu przygotowany model naszych wzajemnych relacji na linii konsument-producent i liczymy na Państwa opinie oraz uwagi! Model ten ma funkcjonować od 2011 r.

Pobierz Regulamin i zasady SKiP (format PDF)

Prosimy też o wypełnienie próbnych zleceń produkcji abyśmy mogli przygotować pola pod przyszłoroczne uprawy. Atutem naszego przedsięwzięcia jest produkacja na zamówienie a wiec wracamy do produkcji mniej popularnych albo nawet zapomnianych gatunków warzyw i owoców - często na wniosek samych Państwa ...

Zlecenie produkcji (format DOC)

Spotkanie z konsumentami prezentacja projektu!

23 listopada 2010 t. we wtorek o godz. 15:00 w siedzibie Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie przy Placu Szczepańskim nr 8 odbędzie się spotkanie rolników sprzedających swe produkty w ramach sprzedaży bezpośredniej za pomocą strony www.odrolnika.pl z konsumentami.

W spotkaniu udział wezmą nasi goście ze Szkocji, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie współpracy między lokalnymi producentami i konsumentami.

Celem spotkania będzie podsumowanie naszej półrocznej działalności, określenie planów na 2011 rok oraz wymiana doświadczeń, wiedzy, pomysłów co warunkuje dalszy prawidłowy rozwój naszego wspólnego przedsięwzięcia a tym samym swobodny dostęp do produktów wyprodukowanych lokalnie w sposób przyjazny dla natury i człowieka.

Podczas spotkania 23 listopada 2010 r. będzie okazja do wyrażenia własnych pomysłów i nakreślenia swojej wizji rozwoju przedsięwzięcia. Będziemy również mówić o możliwych sposobach produkcji w 2011 roku, asortymencie, terminach i częstotliwości dostaw, po jakiej cenie nabywane będą produkty i w jakich ilościach.

Dlatego zarówno naszych obecnych klientów jak i tych przyszłych serdecznie zapraszamy na spotkanie!
Od października raz na 2 tygodnie

W związku z okresem jesienno-zimowym, małą ilością posadzonych w roku 2009 produktów pochodzenia roślinnego oraz zmniejszeniem ilości mleka informujemy, że od miesiąca październik bezpośrednie dostawy żywności będą realizowane raz na 2 tygodnie.
Kraków w dwa dni tj. wtorek i czwartek.
Tarnów (piątek)
Katowice (poniedziałek)
Regularne dostawy żywności zostaną wznowione od wiosny 2011 r. kiedy planujemy znaczące zwiększenie naszej działalności. W związku z tym prosimy o informacje na temat owoców, warzyw i innych produktów rolnych jakie państwa interesują.


z końcem września 2010 r. organizujemy Ogólnopolską Konferencję dot. sprzedaży bezpośredniej

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami i udziału w niniejszej konferencji której celem będzie zainicjowanie w Polsce sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych w oparciu o wzory przyjęte w krajach Europy Zachodniej (to jest produkcja żywności na zamówienie)

Konferencja w Warszawie będzie doskonałą okazja do spróbowania naszych produktów, porozmawiania z rolnikami i ewentualnie do zapisania się do dostaw bezpośrednich ...


12 września tj. niedziela jesteśmy w Zakliczynie na XI Święcie Fasoli

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupami bezpośrednio od rolnika do odwiedzenia nas 12 września 2010 tj. w niedzielę na Rynku w Zakliczynie. Będziemy od 10:00 do 18:00.

Będzie to doskonała okazja do spróbowania naszych produktów, porozmawiania z rolnikami i ewentualnie do zapisania się do dostaw bezpośrednich ...


24 sierpnia tj. wtorek jesteśmy w Krakowie na Rynku ...

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupami bezpośrednio od rolnika do odwiedzenia nas 24 sierpnia 2010 tj. we wtorek na Rynku Głównym w Krakowie. Będziemy od 10:00 do 18:00 w części Rynku od strony Placu Szczepańskiego.

Będzie to doskonała okazja do spróbowania naszych produktów, porozmawiania z rolnikami i ewentualnie do zapisania się do dostaw bezpośrednich ...


Wasze Uwagi i nowe gospodarstwa

Wszystkim naszym klientom z pierwszej dostawy dziękujemy za złożenie zamówienia i jednocześnie przepraszamy za bałagan logistyczny.
Mamy świadomość, że niektóre produkty (zwłaszcza maliny) zbierane z rana (rosa) jak i w okresie deszczowym mogły szybko się psuć.

Dlatego prosimy o zgłaszania reklamacji - zepsute produkty rolnik wymieni w trakcie następnej dostawy lub zwróci Państwu pieniądze.

Uprzejmie informuje że dodaliśmy ofertę jaj z gospodarstwa Pana Tadeusza Hajduga i warzyw ekologicznych z gospodarstwa Pani Zofia Gromba.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć przedmiotowych gospodarstw.

UWAGI można zgłaszać również telefonicznie w poniedziałki i wtorki w godzinach 20:00-21:30 u Pani Basi Zych pod nr tel 14 665 30 68


Relacja z pierwszej dostawy

W ramach pierwszej dostawy przyjęliśmy 21 zamówień (1 ponad limit). Do Krakowa wyruszyliśmy o godz. 11.00 po odebraniu z gospodarstw produktów. Pierwszą paczkę dostarczyliśmy około godz. 13.00 zaś ostatnią o 22.30 (Łącznie udało nam się rozwieść 14 paczek z zamówionych 21). Pozostałe 7 zostało dostarczonych w piątek przy czym 1 klient zrezygnował z powodu wyjazdu.

Na dzień dzisiejszy 4 klientów ponowiło zamówienie, 2 przesłało pozytywne opinie i deklaruje chęć dalszej współpracy. Otrzymaliśmy też negatywne uwagi co do następujących produktów maliny, masło i w jednym przypadku twarożek.

Na podstawie pierwszej dostawy doszliśmy do wniosku, że

1. dostawy będą realizowane w godz. 16:00-22:00 (małe korki)
2. preferowane będą dostawy zbiorowe tzn w jednym miejscu lub bliskiej okolicy zamawia kilka osób (wówczas koszty dostawy będą znacznie niższe)
3. odstawy do Krakowa będą realizowane początkowo raz później dwa razy w tygodniu i będą rozwożone dzielnicami za kolejnością
4. każdy klient może w przeciągu 3 dni od nabycia towaru wnosić reklamacje na dany towar (zwracamy pieniądze lub wymieniamy towar przy następnej dostawie)
5. początkowo odbiorca naszych produktów będzie odbierał zamówienie w pudełku kartonowym, później otrzyma bezpłatnie drewnianą lub plastikową skrzynkę
6. raz w tygodniu będziemy przyjmować zamówienia i uwagi telefonicznie
7. zamówienia będzie można składać na 2 dni przez realizacją zamówienia czyli do godz. 23:59 w poniedziałek (dostawa w czwartek)
8. produkty zostaną opisane i będziemy przy nich umieszczać opinie naszych klientów, pozwoli to nam wyeliminować z grupy rolników z nieodpowiednim towarem
9. w każdej dostawie będzie też można zamówić produkt na próbę
10.w ramach jednej dostawy można rozwieść maksymalnie 30 paczek.
R E K L A M A
Centrum Produktu Lokalnego
napisz do nas
© Copyright 2010 - 2014 odrolnika.pl All rights reserved.
wspierają nas:
BIOkurier Dziennik Polski Radio Zet Polski Portal Ekologiczny TVP 3 KRAKÓW
TVP INFO teleexpress polski portal mleczarski Gazeta Krakowska Tematy Dnia
Gazeta Krakowska Wiadomości 24 RDN Małopolska Radio Kraków Małopolska Małopolska Polskie Radio PR 1
Wprost RMF Wirtualna Polska Polska Lokalna Dla Handlu
Echo Miasta Portal Spożywczy Dziennik Zachodni Gazeta Gospodarka PPR.pl
Onet.pl Lounge magazyn Dzień Dobry TVN
web stats stat24