NASI ODBIORCY I DOSTAWY:
  małopolska
   Kraków kolejna dostawa 12 VIII 2010
   Tarnów kolejna dostawa 12 VIII 2010

  dostępne 28 z 40 paczek

  Zamówienia na dostawę nr 2 można składać
   do wtorku 10 sierpnia 2010 lub wyczerpania
   limitu paczek


  dolnośląskie
   Wrocław (2) do dostaw brak: 48

  Śląskie
   Katowice (20) do dostaw brak: 20

  mazowsze
   Warszawa (25) do dostaw brak: 25

  warmińskomazurskie
   Olsztyn (1)


Serwis i sam projekt znajduje się na etapie budowy. Wersja robocza serwisu w sieci pojawiła się 10 czerwca 2010 r.
Pierwsze testowe dostawy
Kraków i Tarnów 5 sierpnia 2010 r
  CZY WIESZ ŻE?:
Rolnik może sprzedawać konsumentowi bezpośrednio tj. bez rejestrowania działalności gosp. i płacenia podatków produkty produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
  SPOTKASZ NAS:
  24 sierpnia 2010 r.
  Kraków
  Rynek, Dzień Tarnowa

  4-5 września 2010 r.
  Nawojowa
  Wystawa Rolnicza Agropromocja

  12 września 2010 r.
  Zakliczyn
  Święto fasoli
  POLECAMY:
złóż zamówienie
   Botwinka (pęczek)   3,30 zł   1 szt.
złóż zamówienie
   Sliwa wędzona   10 zł   0,5 kg


O PROJEKCIE:
Projekt odrolnika.pl tworzony i realizowany jest przez rolników. Celem projektu jest sprzedaż bezpośrednia produktów rolnych z gospodarstw - oznacza to że cena za nasze produkty zawiera jedynie koszt produktu i w 100% stanowi kwotę jaką uzyska rolnik za nabywany przez konsumenta produkt.

Dzięki sprzedaży bezpośredniej rolnik uzyskuje wyższą cenę za swój towar zaś konsument świeży produkt wiadomego pochodzenia za znacznie niższą cenę od tej jaką musiałby ponieść robiąc zakupy w tradycyjnym sklepie. Poprostu w ramach sprzedaży bezpośredniej omijamy cały szereg pośredników. Nabywaną bezpośrednio żywność można identyfikować z konkretnym już nie tylko rolnikiem ale polem na którym wyrosła (warzywa), drzewem z którego została zerwana (owoce), czy zwierzęciem od którego została pozyskana (mleko krowa).

W ramach projektu planujemy sprzedawać:

a) żywność ekologiczną,
b) żywność lokalną,
c) żywność tradycyjną.

sprzedaż będzie prowadzona w następujący sposób:

a) Online (paczka od rolnika z dostawą do miasta)
b) sprzedaż wysyłkowa
c) Sklep stacjonarny
d) Jarmark

Zgodnie z planami projekt przewiduje rozwój sieci sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych na terenie całego kraju w połączeniu z szeroko rozumianą turystyką wiejską i kuchnią regionalną. Nabywca będzie mógł przyjechać na wakacje w region z którego pochodzą nabywane w ciągu roku produkty i po prostu wypocząć na wsi lub pomóc w pracach polowych przy uprawie owoców, warzyw które pózniej będzie konsumował czy też przy chowie zwierząt.

Cena za oferowane w serwisie produkty jest pozbawiona marż pośredników i opłat ponoszonych przez komercyjny handel (najem powierzchni, koszty pracy, podatki) i inne

Przykładowo:

rolnik za litr mleka z dostawą do dużego miasta ok. 80 km otrzymuje 2,20 zł (w cenie opakowanie 0,60 zł + etykieta 0,04 zł). To samo mleko po doliczeniu wyżej wymienionych opłat na półce kosztuje ok. 5 zł.
W efekcie z powodu wysokiej ceny i braku nabywcy na cały dostarczony towar rolnik wraz z nową dostawą odbiera zwroty w wysokości ok. 30-40%. W konsekwencji po doliczeniu kosztu zużytej butelki, zepsutego mleka, kosztów transportu cena za 1 litr mleka wynosi 0,90 zł (2,20 - 0,60 - 0,04 - 0,66) zł = 0,90 zł.
W ramach projektu odrolnika.pl mleko to będzie kosztowało 3,00 zł
Sprzedaż produktów opiera się o obowiązujące w Polsce regulacje prawne w zakresie sprzedaży przez rolników produktów wytworzonych w gospodarstwach rolnych w sposób bezpośredni.

Przypomnijmy, że pod pojęciem sprzedaży bezpośredniej rozumie się bezpośredni kontakt pomiędzy wytwórcą, a kupującym. Rolnicy oferują swoje produkty nieprzetworzone bezpośrednio konsumentom. Za pomocą serwisu już niebawem będzie można kupić od rolników niemal wszystkie produkty rolno - spożywcze, tj. począwszy od mleka i nabiału, poprzez owoce, warzywa, zboże, mięso, mąkę, a skończywszy w najbliższej perspektywie na dżemach, konfiturach i alkoholach.

W ramach projektu w ciągu roku organizowane będą również tzw. "otwarte spotkania z rolnikami", w trakcie których można będzie degustować oferowane produkty, zasięgać informacji nt. ich upraw, zbioru, przetwarzania, a także uzyskać konkretne przepisy kulinarne. Istnieje również możliwość samodzielnego zbioru produktów u rolników skupionych w ramach projektu, np. owoców, warzyw, itp.


"Innowacja to umiejętność postrzegania zmiany jako szansy, a nie zagrożenia."
Albert Einstein
R E K L A M A
Pakiety na wsi
napisz do nas
© Copyright 2010 odrolnika.pl All rights reserved.
wspierają nas:
BIOkurier Dziennik Polski Radio Zet Polski Portal Ekologiczny TVP 3 KRAKÓW
web stats stat24