Wystartowaliśmy w czerwcu 2010   |   W naszym sklepie mamy już ponad 1000 klientów!
strona startowa
O projekcieNasi rolnicyNasze produktyStowarzyszenie
Przyłącz sięJak i gdzie kupić ?Mam pytanieWasze opinie
SKiPOferta dla firmzobacz i przyjedźKONTAKT

  NASZA GAZETKA:
  DOSTAWY PACZKI ODROLNIKA:
  małopolska
  KRAKÓW, TARNÓW
  dostawa paczek wtorki
  Paczki rozwozimy w godz: od 16:00 do 22:00
   pod warunkiem zebrania min 10 paczek
  możesz złozyć zamówienie
  Śląskie
  KATOWICE
  dostawa paczek co drugi wtorek
 
   pod warunkiem zebrania min 20 paczek
  możesz złozyć zamówienie
  mazowieckie
  WARSZAWA
  najbliższa dostawa paczek wiosna 2016 r.
  Zawieszono do wiosny 2016 r
  
  dostępne 0 z 40 paczek
  REGAŁY Z PRODUKTAMI ODROLNIKA:
  małopolska
  RZUCHOWA
  Centrum Produktu Lokalnego
  Rzuchowa 1, tel 603 99 56 10


  czytaj więcej o regałach
  SPOTKASZ NAS:
  .... ....
  .....

  CZY WIESZ ŻE?:
Rolnik może sprzedawać konsumentowi bezpośrednio tj. bez rejestrowania działalności gosp. i płacenia podatków produkty produkcji pierwotnej pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
  KOMUNIKATY:


CAŁY CZAS SIĘ ROZRASTAMY - GDZIE JUŻ JESTEŚMY:
Jeśli popierasz naszą inicjatywę przyłącz się do nas. Czekamy na zgłoszenia zarówno konsumentów jak i rolników z terenu całego kraju.

Jesteś konsumentem ? zarejestruj się w naszym sklepie internetowym www.paczkaodrolnika.pl mozesz też zapisać się do SKiP-u (Kraków, Katowice, Gliwice) lub tez postaraj się utworzyć własną grupe dzieki czemu przyśpieszysz dostawy żywności prosto odrolnika do swojej miejscowości!

Jesteś rolnikiem ? wyślij do nas meila z opisem gospodarstwa i tego co produkujesz. Dołącz do już działającej grupy rolników lub załóż własną (minimum 5 producentów)!
"Innowacja to umiejętność postrzegania zmiany jako szansy, a nie zagrożenia."
Albert Einstein
WYPOWIEDZI ROLNIKÓW:
Dzień Dobry,

W sobotę zrzucając zboże z przyczepy słuchałem audycji w Radiu ZET nt Waszego projektu.
Bardzo mnie to zainteresowało ponieważ od wielu lat myślę o sprzedaży bezpośredniej ale nie wiem jak znaleźć klientów.
W roku 1999 byłem na praktykach rolniczych w Holandii i tam taka forma sprzedaży płodów rolnych jest bardzo popularna. Również przepisy w państwach zachodnich uważam za dużo bardziej przyjazne małym przetwórcom. W Polsce małych przetwórców się wręcz tępi poprzez rygorystyczne normy a promuje tylko molochów.

Mam 30 lat i wspólnie z żoną i moimi rodzicami prowadzę gospodarstwo wyspecjalizowane w produkcji mleka we wsi Kaliszki, Gmina Rawa Mazowiecka.
Obecnie posiadam 18 krów + kilka jałówek i cielaków.

Gospodarstwo jest dobrze zorganizowane (nowe maszyny). W okresie letnim krowy większość dnia spędzają na łące na kwaterach z dostępem do wody. Gospodarstwo leży w dolinie rzeki Rawka (która sama w sobie jest rezerwatem przyrody) i w swojej części do niej przylega. Krowy są żywione paszami własnymi wytwarzanymi w gospodarstwie (trawa, kiszonki, siano, słoma, śruta zbożowa, otręby). Z pasz z zakupu dodkładam jedynie lizawki solne i dodatek mineralno-witaminowy ale to jest konieczne dla ich zdrowia.

Porównując warunki utrzymania krów w swoim gospodatstwie do tych w innych gdzie krowy cały czas stoją w oborze pośród gnoju i smrodu mogę stwierdzić, że moje krowy mają bardzo komfortowe warunki. Nie są tak wydajne jak u innych, ale dzięki temu, że są mniej "wysilone" nie trapią ich choroby.

Ziemie w naszej okolicy są kiepskie a ilość opadów niewystarczająca (centrum kraju jest bardzo suche). Wyniki gospodarowania nie są rewelacyjne, dlatego stoję przed decyzją, że albo robię coś w celu sprzedaży bezpośredniej albo w perspektywie paru lat należy zlikwidować farmę z powodu bardzo niskich dochodów. Z racji słabych ziem stosujemy nawozy sztuczne ale niezbyt dużo. Określiłbym to jako nawożenie zrównoważone oparte o obornik, nawozy i wapno.

Myślę o oferowaniu do sprzedaży bezpośredniej następujących produktów:
- mleko świeże prosto ze zbiornika
- jogurt świeży, bez jakichkolwiek dodatków wytwarzany w gospodarstwie
- twarogi (możemy je wytwarzać w miarę zapotrzebowania)
- jaja świeże wiejskie (posiadamy około 100 kur niosek ale w przyszłości możemy zwiększyć ich ilość aby zaspokoic popyt)
- ziemniaki

docelowo zamierzam nauczyć się wytwarzania serów twardych podpuszczkowych.
Myślę, że listę produktów mógłbym łatwo poszerzyć o warzywa jeżeli tylko będzie popyt. być może mieć również miód z okolicznej pasieki. Z racji położenia gospodarstwa mógłbym dostarczać produkty na rynek Warszawy i Łodzi.

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt.

Pozdrawiam

K.S.
Witam.

Jestem gospodarzem z pomorza z miejscowości Barłomino kolo Wejherowa mam gospodarstwo około 10h na dzień dzisiejszy oddaje mleko na skup mam jakieś 200 kur niosek.
Mam kilka pomysłów jakie by można wprowadzić do sprzedaży to są lokalne a zarazem tradycyjne produkty.

Jaki warunki bym musiał spełnić aby się do tego projektu przyłączyć?

Czekam no szybką i konkretną odpowiedz

Z poważaniem

B.K.
Witam.

Sluchajac radiazet zaintetesowala mnie Panstwa inicjatywa. Zajmuje sie razem z 3 bracmi produkcja jabłek ,wisni ,sliwek na lacznej powierzchni okolo 35 h. Jakie sa warunki przyłączenia się do inicjatywy ?

Pozdrawiam,

J.S.
Witam.

Jestem zainteresowany przystąpieniem do inicjatywy "Od rolnika". Jestem rolnikiem z województwa Świętokrzyskiego, powiat Pińczów, gmina Działoszyce.
Posiadam gospodarstwo o powierzchni 10 ha, jest to tradycyjne gospodarstwo, w którym hoduję zarówno świnie, krowy, jak i drób oraz króliki. Jeśli chodzi o uprawę to przeważa zboże,ale mam też sporą ilość marchewki i ogórków, mogę też oferować niewielkie ilości śliwek, jabłek, gruszek, orzechów włoskich.

Chciałbym się dowiedzieć nieco więcej szczegółów na temat współpracy z Państwem oraz warunkach przystąpienia do projektu.

Z poważaniem

J.R.
Witam serdecznie,

nazywam sie M. B. i jestem producentem ekologicznym ( jednostka certyfikująca -EKOGWARANCJA).
Moje gospodarstwo zajmujące powierzchnię ok 1,8 ha położone jest w województwie świętokrzyskim,w powiecie sandomierskim, w gminie Łoniów, w miejscowości Piaseczno.
Produkuję jabłka ekologiczne (sad ok. 1,2 ha), odmiana freedom, zbiór połowa września (ok. 10 września), ilość ok. 30 ton, jabłka bardzo smaczne, duże i o bardzo ładnym wyglądzie (odmiana bezparchowa). A także aronie ok. 0,5 ha.

Jestem zainteresowana współpracą z Państwem.
Uważam, iż pomysł z paczkami od rolnika z produktami ekologicznymi jest wspaniałym oraz trafnym pomysłem, który pomoże wypromować zdrową, ekologiczną oraz co najważniejsze rodzimą żywność. Wielkim wyróżnieniem dla mnie oraz mojego gospodarstwa była by możliwość przyłączenia się do tak wpaniałej inicjatywy jaką jest paczka od rolnika.

Życze powodzenia w realizacji Państwa Projektu oraz gorąco pozdrawiam.

M.B.
R E K L A M A
Centrum Produktu Lokalnego
napisz do nas
© Copyright 2010 - 2014 odrolnika.pl All rights reserved.
wspierają nas:
BIOkurier Dziennik Polski Radio Zet Polski Portal Ekologiczny TVP 3 KRAKÓW
TVP INFO teleexpress polski portal mleczarski Gazeta Krakowska Tematy Dnia
Gazeta Krakowska Wiadomości 24 RDN Małopolska Radio Kraków Małopolska Małopolska Polskie Radio PR 1
Wprost RMF Wirtualna Polska Polska Lokalna Dla Handlu
Echo Miasta Portal Spożywczy Dziennik Zachodni Gazeta Gospodarka PPR.pl
Onet.pl Lounge magazyn Dzień Dobry TVN
web stats stat24